Haber

CNN Erdoğan’a sordu: Biden’ın sizi devirmek istediğine gerçekten inanıyor musunuz?

28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesi Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, CNN International’dan Becky Anderson’ın sorularını yanıtladı.

Becky Anderson, Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden’a atıfta bulunarak “Erdoğan’ı devirme emrini Biden verdi” sözlerini hatırlatarak, “Biden’ın sizi devirmek istediğine gerçekten inanıyor musunuz?” diye sordu. Erdoğan bu soruya verdiği yanıtta, “İkinci tura çıkan bir insan, bir seçimi birinci turda bitirmek yerine nasıl diktatör olur?” terimleri kullandı.

‘BÖYLE BİR DİKTATÖR?

Meclise girecek 322 milletvekili ittifakı olduğunu ve bu ittifakın liderinin Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura birinci turunu tamamlayarak çıktığını kaydeden Erdoğan, “Böyle diktatör olur mu?” diye sordu.

Anderson’ın “Seçilirseniz Biden yönetimiyle çalışıp çalışacak mısınız?” Soruyu yanıtlayan Erdoğan, “Ondan hiç şüphem yok. Biden’la çalışacağım. Biden giderse onun yerine kim gelirse onunla çalışırım” dedi.

‘BATI, RUSYA’YA İSTİKRARLI BİR YAKLAŞIM BULUNMADI’

Ukrayna savaşı bağlamında Batı’nın Rusya’ya yönelik yaklaşımına katılmadığı yönündeki ifadelerin sorulması üzerine Erdoğan’a, Ukrayna’ya askeri yardımı ‘provokasyon’ olarak görüp görmediği sorulduğunda, “Batı dengeli bir tavır sergilemedi. Rusya gibi bir ülkeye dengeli bir yaklaşım, mesela tahıl koridoru girişimi… Sadece Batı’nın çıkarlarını ve ihtiyaçlarını değil, Afrika ülkelerinin de çıkarlarını ve ihtiyaçlarını düşündük.” (DIŞ HABERLER)

cobanlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu