Haber

Adnan Menderes vapuru depremzedeleri İstanbul’a getirdi

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) Adnan Menderes hızlı feribotu depremzedeleri İstanbul’a getirdi.

İDO’dan yapılan açıklamaya göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizcilik Genel Müdürlüğü ve İstanbul Liman İşletmesi ile işbirliği içinde bölgeye AFAD yardımlarını ulaştırmak üzere Adnan Menderes hızlı vapuru 9 Şubat’ta İstanbul İDO Yenikapı Terminali’nden yola çıktı. beyin sarsıntısı bölgesindeki yaraları iyileştirin. Akşam saatlerinde Mersin Limanı’na vardık.

AFAD ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan 3 karavan, 2 çekici, 2 seyyar büfe aracı, irili ufaklı jeneratörler, pompalar, 320 ton içme suyu, battaniye, maske, yetişkin ve çocuk kıyafetleri gibi çeşitli yardım malzemeleri ve araçlar , Mersin Limanı’nda yetkililere teslim edildi. teslim edildi.

İkmal ve hazırlıkları tamamlanan feribot, 12 Şubat’ta Mersin Limanı’ndan hareket ederek İskenderun Limanı’na hareket etti.

İskenderun Limanı’ndan 636 depremzedeyi alan feribot, Alanya, Antalya ve Çeşme Limanlarında durarak her limana bir miktar yolcusunu bıraktı ve kalan yolcularla birlikte 14 Şubat gecesi İDO Yenikapı Terminali’ne ulaştı.

divrigihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu